Exteriér

Jak správně zazimovat bazén?

.

Bazén je dnes součástí téměř každého rodinného domku případně nějaké chaty či chalupy. V letních měsících se jedná o skvělou investici, ovšem jakmile sezona skončí, nastávají s touto kratochvílí další starosti. Jak dobře zazimovat letní atrakci?
dítě u bazénu
Nejlepším řešením je vždy trénovaný a specializovaný odborník. Má veškeré znalosti v tomto oboru, vlastní všechna příslušenství, je schopen nám poradit, jak se vyvarovat nejčastějším chybám, jak máme zacházet s údržbou vody a všech komponent bazénu.

Raději sami?
Odborníci se shodují na tom, že nejlepší je využít počasí. Když teplota vodní hladiny klesne na deset stupňů a už ani po několika dnech nevystoupá výše, je ideální čas na ošetření a zazimování. Skvělá zpráva je, že se bazén nemusí celý vypustit.

Jak správně zazimovat?

·         Musí být skvěle vyčištěný a hodnota pH musí být srovnaná.

·         Pak se v bazénu upustí voda tak, aby byla na úrovni, již doporučuje výrobce.

·         Následně se musí do zbytku vody nalít roztok na zazimování bazénů

·         Nezapomeňte, že roztok se do vody musí lít pravidelně po celou zimu podle instrukcí, které naleznete na etiketě zazimovacího roztoku

·         Poté je nutné rozdělit hladinu vody na dvě části, na to jsou tzv. dilatační plováky (to proto, aby se zabránilo poškození okrajů bazénu, až voda zamrzne)

·         Zajistit, aby ve filtraci nebyla voda

·         Všechny součásti bazénu odpojit od elektřiny a uchovat je po celou zimu na suchém a bezpečném místě

Teď už nezbývá, než bazén zakrýt a vyčkat nové sezony. Nezapomeňme, že nesmíme žádný z kroků podcenit. Nejdůležitější je odpojit všechno z elektriky a zkontrolovat, aby v žádných hadicích nezůstala voda, jelikož když se voda zamrzne, rozpíná se, a to by součásti bazénu poničilo.
zastřešený bazén
Raději si pozvat profesionála
Vždycky je však lepší, nechat některé činnosti na profesionálovi. Zvlášť, pokud máte jeden z těch luxusnějších bazénů, je lepší nic nepodcenit a raději si pozvat technika. Pokud je bazén dobře udržován a pokud je v dobrém stavu, nevyjde vás to víc než běžný instalatér. Navíc to budete mít bez práce a s jistotou, že je bazén připravený na další sezonu.

.
.
hsp-interiery.cz (Author)