Exteriér

Moderní multifunkční materiál v exteriérech

.

Všichni máme vysoké nároky, když přijde na bydlení. Všichni máme nějaké představy a fantazie a mnoho z nich bychom si přáli nějakým způsobem realizovat. Je tolik možností, kterými lze stavbu domu realizovat, že mnohdy nevíme, kterou si vybrat. Který materiál splňuje dnešní vysoké nároky? Je nějaký materiál, který umožňuje tvarování podle potřeby majitele? Samozřejmě že je; v našem prostředí se stále ještě jedná o netypickou novinku se jménem Ytong.
dům s bazénem
Co je to Ytong?
Jedná se o stavební exteriérový i interiérový materiál, který splňuje nejvyšší nároky na stavbu. S komponenty Ytong bude vaše stavba rychle postavená a navíc i úsporná po stránce energetiky. Sestává se z tepelně izolačních tvárnic, ale dnes jsou již v seznamu doplňků zahrnuty všechny komponenty. Tvárnice jsou tepelně izolační, což znamená, že stačí pouze jedna vrstva zdiva a dále se již nemusí zateplovat.  Z tohoto materiálu je vhodné postavit celý dům a dokonce i komín.

Jak je to s vlastnostmi tohoto materiálu?
Jak už jsme výše naznačili, jedná se o tepelně izolační materiál, které urychlí práci na stavbě, takže vám stačí jedna realizační firma. Materiál je nehořlavý a není nijak zdravotně závadný. Zadržuje vlhkost a netvoří plísně. Pokud je váš projekt netypicky tvarovaný, nejvíce nejspíš oceníte, jak snadno se tento materiál přizpůsobí potřebám vašeho domu. Ytong je opracovatelný řezem, což sníží náklady za odvoz i dopravu. Proto má-li váš dům netradiční tvar, neměli byste váhat a alespoň zvážit tento materiál jako základní pro hrubou stavbu.
velký dům
Na co je systém Ytong hlavně určen?
Tento materiál je převážně určen na homogenní typy staveb, nejčastěji vil a rodinných domů atypických tvarů. Jednou z nejlepších vlastností těchto komponentů je skladnost a kompaktnost, stejně jako velmi snadné opracování. Netradiční prvky tak zůstanou jednolité a nemusejí se sestavovat z několika částí.

.
.
hsp-interiery.cz (Author)