Interiér

Proč říct ano sušičce na prádlo?

.

Pryč jsou časy, kdy jsme museli kontrolovat lístky na lemech jednotlivých kousků oblečení a ta tam je i strach, že bychom v sušičce mohli některé nádherné kousky z vlny, hedvábí či umělých látek určených k venkovnímu nošení poškodili.

V dnešní době jsou sušičky bezpečné, chrání jakékoli vlákno na šatech i bundách a zaručuje se zachovat barvu i tvary. Zkombinujete-li se sušičkou také správné přípravky na praní prádla, je obava z poškození téměř zbytečná.  
otevřená sušička
A další důvody, proč si ji pořídit?
1.       Sušičky mají programy, které jsou stejně jako u pračky koncipované na speciální druhy vláken a látek.

2.       Specializované cykly sušení jsou vhodné i k sušení látek, určené k ručnímu praní

3.       Dnešní sušičky suší skutečně jemně, čímž mizí riziko, že se látka srazí

.

4.       Dnešní bubny jsou bezuhlíkové, tiché, výkonné se zárukou osm a více let.
sušička s pračkou
5.       Nízká spotřeba energie, nenáročné čištění

A jaký typ sušičky vybrat?
Máme na výběr ze dvou technologií. Tou první je poměrně obvyklá kondenzační technologie, tou druhou, u nás méně obvyklou, je ventilační technologie. Rozdíly?

o   Ventilační sušička
Ta funguje na bázi odpařování horkého vzduchu a páry větrací trubicí ven z domu nebo bytu, tedy je nutné vyrobit ve zdi otvor, který má speciální parametry. Velkou výhodou této technologie je  však velmi nízká spotřeba a také nižší cena pořízení výrobku.

o   Kondenzační sušička
Tato technologie funguje na bázi uzavřeného obvodu; do bubnu proudí horký vzduch a vodní pára, ta se zchladí, zkondenzuje a následně je odváděna do sběrné nádoby, který se znova ohřívá a znova míří do bubnu, kde se nachází sušené prádlo. Výhodou tohoto typu sušičky je, že se dají použít v bytech a není k tomu potřeba žádných speciálních úprav. Nevýhodou je však vyšší spotřeba elektřiny a vyšší náklady, avšak nižší pořizovací cena. Tato technologie také zvyšuje vlhkost v bytech.

.
hsp-interiery.cz (Author)