Exteriér

Vánoční výzdoba – nezapomeňte na vaši zahradu

.

Exteriér je důležitou součástí našich domovů. Interiér si zdobíme především pro sebe. Protože my v bytě žijeme a chceme si zde vykouzlit příjemnou atmosféru. Zároveň jej však zdobíme pro návštěvy, které budeme v průběhu svátků očekávat. A že jich bude hodně, že ano? Všichni určitě chceme, aby se u nás také návštěva cítila příjemně, a aby ji přivítala ta pravá vánoční atmosféra. Ovšem nezapomeňme na exteriér. Exteriér je důležitý také hlavně kvůli nám. Výzdobu například zahrady tvoříme ale také kvůli kolemjdoucím, kteří budou tu nádheru obdivovat. Jak tedy vyzdobit třeba právě zahradu?

lucerna

Ozdobte větvičky stromů

Máte na zahradě jabloně, třešně či švestky, které vypadají nyní v tom zimním čase tak trošku smutně? Listí již dávno opadalo, větvičky jsou holé… Co takhle je trošku nazdobit? Samozřejmě klasickou variantou jsou světýlka. Ty se ale hodí spíš na jehličnany. Listnaté stromy můžeme ozdobit zavěšenými jablíčky, plátky sušených pomerančů, oříšky… Vše bude vypadat opravdu moc krásně, a věřte tomu, že uděláte radost také ptáčkům J

Vánoční věnec

Na dveřích by měl hosty určitě vítat vánoční věnec. Ten si můžete vyrobit klidně i sami. Buď z přírodních větviček, nebo klidně umělý, pokud máte starost, že by vám mohl opadat. Záleží jen a pouze na vás.

.

věnec

Světýlka

Světýlka jsou klasikou. Buďte ale trochu decentní. Nedělejte si na zahradě barevnou blikající show. Ta patří spíš na kolotoče, nemyslíte? Zkuste stromečky omotat světýlky, která budou trošku decentnější. Spíše ještě podtrhnou tu zasněženou romantickou a poklidnou krajinu okolo sebe, díky kterým se bude vše nádherně třpytit. Velice krásné jsou také například lucerny. Zavěste je na římsu, pokud nějakou máte. Můžete si pořídit také velikou lucernu, kterou si postavíte před dům.

Vytvořte si zimní aranžmá

Pokud máte truhlíky, ve kterých během léta pěstujete květiny, můžete je nyní také využít. Ponechejte hlínu, do které zapícháte živé větvičky. Nazdobte je šípky, kaštany, šiškami, jeřabinami, sušenými jablky nebo pomeranči, skořicí, suchými stébly trávy… Prostě vším, co vás napadne. Samozřejmě dbejte na eleganci a na vkus, abyste dekoraci neměli příliš přeplácanou. Truhlík můžete postavit na parapet, na terasu, v bytě dokonce i na balkon. Pokud bude truhlík trošku větší, nechte jej klidně na zemi.

světlo

Okna

Na ty nesmíte zapomenout. Do oken dejte nálepky s vánočními motivy, nebo obrázky našplíchejte bílým sprejem symbolizujícím sníh.

.
hsp-interiery.cz (Author)