Interiér

Výběr ložního prádla

.

Existuje tolik možností mezi materiály, barvami i dekory. Na co se zaměřit při koupi ložního prádla? Co nesmíme opomenout? Inu, rozhodně bychom se neměli zaměřovat jenom na klasickou bavlnu, vzory a barvy. Existuje přece tolik možností!
kytičkované povlečení
Klasika
1.       Bavlněné povlečení je samozřejmě jedním z těch, po kterém sáhneme jako první. Má všechny předpoklady pro to, aby se stalo vysoce oblíbeným. Je pohodlné, příjemné na dotek, saje pot, je měkké a poddajné. Nevýhoda spočívá v mačkavosti, ale i s tím už si moderní technologie poradily.

2.       Flanelové povlečení je výborné hlavně v zimě. Příjemně hřeje, ať už je látka krepová nebo plátnová.

3.       Bavlněný satén je stále oblíbenější pro svůj lesk na lícní straně a kvalitní bavlněné vlákno.

4.       Krepové povlečení je vysoce nemačkavé, což je jeho největší výhoda, jelikož se nemusí žehlit.

5.       Damaškové povlečení, které vzniká střídáním osnoví při tkaní, se původně vyráběl z hedvábí nebo lnu. Dnes se používají převážně mercerovaná vlákna bavlny. Většinou se jedná o plátno jednobarevné, ale dostupné je i se vzorem v jiné barvě – to už se ovšem pohybujeme v mnohem vyšší cenové kategorii.
povlečení na postele
Netradiční povlečení
1.       Lenantibakteriální vlastnosti, a navzdory svému krčivému charakteru vypadá krásně. Je odolný vůči většině alergenů a je vhodný pro lidi s dermatologickými problémy. Len je vzdušný, propustný a savý, aniž by e stal vlhkým. Na výrobu této tkaniny není navíc zapotřebí žádných chemických látek.

.

2.       Lehké a hebké hedvábí je sice poněkud drahá záležitost, ale v zimě krásně hřeje, v létě zase chladí, je extra savé a prachu odolné. Je hypoalergenní a má blahodárný účinek na vaši pokožku. Jedinou nevýhodou je, že se špatně suší, neboť je nemůžeme dát do sušičky ani do přílišné blízkosti radiátorů. Alkohol může hedvábné povlečení také porušit.

Výběr ložního prádla
4 (80%)1
.
hsp-interiery.cz (Author)